ფოსფორის ბაქტერიები, ფერმენტები, კატალიზატორი და ა.შ.
ცოცხალი ბაქტერიის შემცველობა:10-20 მილიონი/გრამი
მუნიციპალური კანალიზაცია, ქიმიური კანალიზაცია, ბეჭდვა და საღებავების კანალიზაცია, ნაგავსაყრელის leachats, საკვების კანალიზაცია და სხვა ანაერობული სისტემა ინდუსტრიის ჩამდინარე წყლებისათვის.
ძირითადი ფუნქციები
1. ფოსფორის ბაქტერიების აგენტს შეუძლია ეფექტურად გააუმჯობესოს წყალში ფოსფორის მოცილების ეფექტურობა, აგრეთვე პროდუქტები ფერმენტებით, საკვებ ნივთიერებებითა და კატალიზატორებით, შეუძლია ეფექტურად მაკრომოლეკულური ორგანული ნივთიერებების დაშლა წყლის მცირე მოლეკულებში, მიკრობული ზრდის ტემპის გაუმჯობესება და მოცილების ეფექტურობა უკეთესია, ვიდრე ჩვეულებრივი ფოსფორის დაგროვების ბაქტერიები.
2. მას შეუძლია ეფექტურად შეამციროს ფოსფორის შემცველობა წყალში, გაზარდოს ჩამდინარე წყლების სისტემის ფოსფორის მოცილების ეფექტურობა, სწრაფი დაწყება, შეამციროს ფოსფორის მოცილების ღირებულება ნარჩენების წყლის სისტემაში.
განაცხადის მეთოდი
1. წყლის ხარისხის ინდექსის თანახმად, სამრეწველო ნარჩენების წყალში პირველი დოზაა 100-200 გ/მ 3 (გამოთვლა ბიოქიმიური აუზით მოცულობით).
2. წყლის სისტემაზე გავლენას ახდენს ძალიან დიდი რყევებით და შემდეგ პირველი დოზაა 30-50 გ/მ 3 (გამოთვალეთ ბიოქიმიური აუზით მოცულობით).
3. მუნიციპალური ნარჩენების წყლის პირველი დოზაა 50-80 გ/მ 3 (გამოთვლა ბიოქიმიური აუზით მოცულობით).
დაზუსტება
ტესტები აჩვენებს, რომ შემდეგი ფიზიკური და ქიმიური პარამეტრები ბაქტერიების ზრდაზე ყველაზე ეფექტურია:
1. PH: საშუალო დიაპაზონი 5.5 -დან 9.5 -მდე, ის ყველაზე სწრაფად გაიზრდება 6.6 -7.4 -მდე.
2. ტემპერატურა: ამოქმედდით 10 ℃ - 60 ℃ შორის .ბაქტერიები მოკვდება, თუ ტემპერატურა უფრო მაღალია, ვიდრე 60. თუ ის 10 ℃ - ზე დაბალია, ბაქტერიები არ მოკვდება, მაგრამ ბაქტერიების უჯრედის ზრდა ბევრს შეიზღუდება. შესაფერისი ტემპერატურაა 26-32 ℃ შორის.
3. დაშლილი ჟანგბადი: აერაციის ავზი კანალიზაციის დროს, ჟანგბადის დაშლილი შემცველობა მინიმუმ 2 მგ/ლიტრია. ბაქტერიების მეტაბოლური და რეგრესიული სიჩქარე შეიძლება დააჩქაროს 5-7-ჯერ სრულად ჟანგბადით.
4. მიკრო ელემენტები: საკუთრების ბაქტერიების ჯგუფს დასჭირდება უამრავი ელემენტი მის ზრდაში, მაგალითად, კალიუმი, რკინა, კალციუმი, გოგირდი, მაგნიუმი და ა.შ., ჩვეულებრივ, იგი შეიცავს საკმარისად აღნიშნულ ელემენტებს ნიადაგსა და წყალში.
5. მარილიანობა: ის შეიძლება გამოყენებულ იქნას როგორც ზღვის წყალში, ასევე სუფთა წყალში, და მას შეუძლია მოითმენს ყველაზე მაღალ მარილიანობას 6%-ით.
6. შხამის წინააღმდეგობა: მას შეუძლია უფრო ეფექტურად წინააღმდეგობა გაუწიოს ქიმიურ ტოქსიკურ ნივთიერებებს, მათ შორის ქლორიდს, ციანიდს და მძიმე მეტალებს და ა.შ.
*როდესაც დაბინძურებული ტერიტორია შეიცავს ბიოციდს, უნდა შეამოწმოთ ეფექტი ბაქტერიებზე.
• წინა:
• შემდეგი: