”ჩინეთის ურბანული კანალიზაციის მკურნალობა და გადამუშავების განვითარების ანგარიში” და ”წყლის გამოყენების სახელმძღვანელო მითითებები” ეროვნული სტანდარტების სერია ოფიციალურად გამოვიდა
კანალიზაციის მკურნალობა და გადამუშავება არის ურბანული გარემოსდაცვითი ინფრასტრუქტურის მშენებლობის ძირითადი კომპონენტები. ბოლო წლების განმავლობაში, ჩემი ქვეყნის ურბანული კანალიზაციის სამკურნალო საშუალებები სწრაფად განვითარდა და მიაღწია მნიშვნელოვან შედეგებს. 2019 წელს, ურბანული კანალიზაციის მკურნალობის მაჩვენებელი გაიზრდება 94.5%-მდე, ხოლო ქვეყნის კანალიზაციის მკურნალობის მაჩვენებელი 2025 წელს მიაღწევს 95%-ს. მეორეს მხრივ, ურბანული კანალიზაციის გამწმენდი ქარხნებისგან გამშვების ხარისხი აგრძელებს გაუმჯობესებას. 2019 წელს, ქვეყანაში ურბანული რეციკლირებული წყლის გამოყენებამ 12,6 მილიარდ მ 3 -ს მიაღწია, ხოლო გამოყენების მაჩვენებელი 20%-ს შეადგენდა.
2021 წლის იანვარში, განვითარებისა და რეფორმების ეროვნულმა კომისიამ და ცხრა დეპარტამენტმა გამოაქვეყნეს ”სახელმძღვანელო მოსაზრებები კანალიზაციის რესურსების გამოყენების ხელშეწყობის შესახებ”, რომელიც განმარტავს განვითარების მიზნებს, მნიშვნელოვან ამოცანებს და ჩემს ქვეყანაში კანალიზაციის გადამუშავების მნიშვნელოვან პროექტებს, რაც აღნიშნავს კანალიზაციის გადამუშავების ზრდას, როგორც ეროვნულ მოქმედებას. გეგმა. "მე -14 ხუთწლიანი გეგმის" პერიოდში და მომდევნო 15 წლის განმავლობაში, ჩემს ქვეყანაში წყლის გამოყენების მოთხოვნაზე მოთხოვნა სწრაფად გაიზრდება, ხოლო განვითარების პოტენციალი და საბაზრო სივრცე უზარმაზარი იქნება. ჩემს ქვეყანაში ურბანული კანალიზაციის მკურნალობისა და გადამუშავების განვითარების ისტორიის შეჯამებით და ეროვნული სტანდარტების სერიის შედგენით, დიდი მნიშვნელობა აქვს კანალიზაციის გადამუშავების განვითარებას.
ამ კონტექსტში, ”მოხსენება ჩინეთში ურბანული კანალიზაციის დამუშავებისა და გადამუშავების განვითარების შესახებ” (შემდგომში მოიხსენიება როგორც ”მოხსენება”), რომელიც ორგანიზებულია სამოქალაქო ინჟინერიის ჩინეთის საზოგადოების წყლის ინდუსტრიის ფილიალისა და გარემოსდაცვითი მეცნიერებების ჩინეთის საზოგადოების პროფესიონალურ კომიტეტში, გამოქვეყნდა Tsinghua უნივერსიტეტის მიერ. , ჩინეთის სტანდარტიზაციის ეროვნულმა ინსტიტუტმა, Tsinghua- ს უნივერსიტეტის Shenzhen International სამაგისტრო სკოლამ და სხვა დანაყოფებმა ხელმძღვანელობდნენ "წყლის გამოყენების სახელმძღვანელო მითითებების" ფორმულირებას (შემდგომში "სახელმძღვანელო მითითებებს") ეროვნული სტანდარტების სერია ოფიციალურად გამოვიდა 2021 წლის 28 და 31 დეკემბერს.
Tsinghua უნივერსიტეტის პროფესორმა ჰუ ჰონგინგმა თქვა, რომ გამოჯანმრთელებული წყლის გამოყენება არის მწვანე გზა და მოგების გზა, რომ გადაჭრას წყლის დეფიციტი, წყლის გარემოს დაბინძურება და წყლის ეკოლოგიური დაზიანება კოორდინირებული გზით, მნიშვნელოვანი გარემოსდაცვითი და ეკონომიკური სარგებელი. ურბანული კანალიზაცია სტაბილურია რაოდენობით, კონტროლირებადი წყლის ხარისხით და სასურველია მიმდებარე. ეს არის საიმედო მეორადი ურბანული წყლის წყარო, რომელსაც აქვს უზარმაზარი პოტენციალი. საკანალიზაციო გადამუშავება და გამოჯანმრთელებული წყლის ქარხნების მშენებლობა მნიშვნელოვანი გარანტიაა ქალაქებისა და ინდუსტრიების მდგრადი განვითარებისათვის და მნიშვნელოვან როლს ასრულებს მდგრადი განვითარების მიზნების მისაღწევად. მნიშვნელობა. ეროვნული სტანდარტებისა და განვითარების ანგარიშების გამოქვეყნება გამოჯანმრთელებული წყლის გამოყენებისთვის მნიშვნელოვან საფუძველს წარმოადგენს წყლის გამოყენების გამოყენებისთვის და დიდი მნიშვნელობა აქვს წყლის აღდგენილი წყლის ინდუსტრიის სწრაფი და ჯანსაღი განვითარების განვითარების მიზნით.
კანალიზაციის მკურნალობა და გადამუშავება არის ურბანული გარემოსდაცვითი ინფრასტრუქტურის მშენებლობის ძირითადი კომპონენტები, ასევე მნიშვნელოვანი საწყისი წერტილი დაბინძურების წინააღმდეგ ბრძოლის, ურბანული საცხოვრებელი გარემოს გასაუმჯობესებლად და ურბანული წყალმომარაგების უსაფრთხოების შესაძლებლობების გასაუმჯობესებლად. "მოხსენების" და "სახელმძღვანელო პრინციპების" განთავისუფლება მნიშვნელოვან როლს შეასრულებს ჩემს ქვეყანაში ურბანული კანალიზაციის მკურნალობისა და რესურსების ათვისების მიზეზის წინაშე ახალ დონეზე, ურბანული განვითარების ახალი ნიმუშის შექმნისა და ეკოლოგიური ცივილიზაციის მშენებლობისა და მაღალი ხარისხის განვითარების დაჩქარებაში.