მეტანოგენი, ფსევდომონასი, რძემჟავა ბაქტერიები, საქკარომიცეტების გააქტიურებული აგენტი და ა.შ.
ცოცხალი ბაქტერიის შემცველობა:10-20 მილიონი/გრამი
შესაფერისია მუნიციპალური ნარჩენების წყლის გამწმენდი ქარხნების ჰიპოქსიის სისტემისთვის, ყველა სახის ინდუსტრიის ქიმიური ნარჩენების წყალი, ბეჭდვა და საღებავი ნარჩენების წყალი, ნაგვის გაჟონვა, კვების მრეწველობა ნარჩენების წყალი და სხვა ინდუსტრიის ჩამდინარე წყლების მკურნალობა.
ძირითადი ფუნქციები
1. მას შეუძლია წყალსადენის ორგანული ნივთიერებების ჰიდროლიზაცია ხსნადი ორგანული ნივთიერებების ჰიდროლიზაცია. გადაიტანეთ მყარი ბიოდეგრადირებადი მაკრომოლეკლარული ორგანული მცირე მოლეკულებში, ადვილი ბიოქიმიური მასალა გააუმჯობესა კანალიზაციის ბიოლოგიური ხასიათი, შემდგომი ბიოქიმიური მკურნალობის საფუძველი ანაერობული ბაქტერიების აგენტი კომპონენტი უაღრესად აქტიურ ფერმენტებს, როგორიცაა ამილაზა, პროტეაზა, ლიპაზა, რომელიც შეიძლება სწრაფად გააუმჯობესოს ბაქტერიის დეკომპოზიციის მდინარე,
2. გაუმჯობესდა მეთანის წარმოების სიჩქარე და ანაერობული სისტემის ეფექტურობა, შეამცირა შეჩერებული მყარი ნივთიერებების შინაარსი წყალში.
განაცხადის მეთოდი
1. ბიოქიმიური აუზის მოცულობის გაანგარიშებით) წყლის ხარისხის ინდექსის მიხედვით, სამრეწველო ნარჩენების წყლის ბიოქიმიურ სისტემაში : პირველი დოზა დაახლოებით 100-200 გრამი/კუბურია.
2. თუ ეს ძალიან დიდ გავლენას ახდენს ბიოქიმიურ სისტემაზე, რომელიც გამოწვეულია რყევებით საკვების წყლით, დაამატეთ დამატებით 30-50 გრამი/კუბური დღეში (ბიოქიმიური აუზის მოცულობის გაანგარიშებით).
3. მუნიციპალური ნარჩენების წყლის დოზაა 50-80 გრამი/კუბური (ბიოქიმიური აუზის მოცულობის გაანგარიშებით).
დაზუსტება
ტესტი აჩვენებს, რომ ბაქტერიების ზრდისთვის შემდეგი ფიზიკური და ქიმიური პარამეტრები ყველაზე ეფექტურია:
1. PH: 5.5 და 9.5 დიაპაზონში, ყველაზე სწრაფად ზრდა 6.6-7.4-მდეა, საუკეთესო ეფექტურობაა 7.2.
2. ტემპერატურა: ის ძალაში შევა 10 ℃ -60 ℃ .ბაქტერიები მოკვდება, თუ ტემპერატურა უფრო მაღალია, ვიდრე 60. თუ ის 10 -ზე დაბალია, ის არ მოკვდება, მაგრამ ბაქტერიების ზრდა ბევრს შეიზღუდება. ყველაზე შესაფერისი ტემპერატურაა 26-31 ℃ შორის.
3. მიკრო ელემენტი: საკუთრების ბაქტერიების ჯგუფს დასჭირდება უამრავი ელემენტი მის ზრდაში, მაგალითად, კალიუმი, რკინა, გოგირდი, მაგნიუმი და ა.შ., ჩვეულებრივ, ის შეიცავს საკმარის ელემენტებს ნიადაგსა და წყალში.
4. მარილიანობა: ის გამოიყენება მარილის წყალში და სუფთა წყალში, მარილიანობის მაქსიმალური ტოლერანტობაა 6%.
5. შხამის წინააღმდეგობა: შეუძლია უფრო ეფექტურად წინააღმდეგობა გაუწიოს ქიმიურ ტოქსიკურ ნივთიერებებს, მათ შორის ქლორიდს, ციანიდს და მძიმე მეტალებს და ა.შ.
• წინა:
• შემდეგი: